Üniversitemizin Tanıtım Günleri Başladı

Üniversitemizin Güres caddesinde açtığı ve YKS tercih süresi boyunca hizmet verecek olan Tercih Çadırımıza üniversite adayı tüm öğrencilerimiz davetlidir.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat Şındak, Siirt Valimiz ve Belediye Başkan Vekili Sayın Osman Hacıbektaşoğlu ile Eğitim camiamızın ilgili birimlerinin temsilcileri Güres caddesinde Üniversitemize ait tercih ve tanıtım çadırının açılışını gerçekleştirdiler akabinde Sayın Valimiz ile Rektörümüz stantları gezerek görevli akademisyenlerden bilgi aldılar.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu ziyareti kapsamında basın mensuplarına verdiği demeçte “ Siirt Üniversitesinin düzenlediği tercih ve tanıtım günleri için kurmuş oldukları stantlarda Siirtli öğrenciler ve dışardan Siirt’i tercih edecek öğrenciler için tertiplendi. Bütün Siirt’teki evlatlarımızı kardeşlerimizi Siirt Üniversitesi’ne bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Rektörümüz Prof Dr. Nihat Şındak basına yaptığı açıklamada, “Siirt’e lise okuyan, liseyi bitiren öğrenci kardeşlerimize hem rehberlik etmek hem onlara tanıtım yapmak açısından Siirt Üniversitesi olarak öğrenci tanıtım ve tercih günlerini bugünden itibaren başlatıyoruz. 5 Ağustos'a kadar sürecek olan etkinlik çerçevesinde Siirt’te bulunan genç kardeşlerimizin sıralamalarına aldıkları puanlamaya göre hangi okulları tercih edebilecekleri şanslarını nerede değerlendirebilecekler ile ilgili önerilerimizi yapacağız” dedikten sonra Üniversite adayı öğrencilerimize terciÜhlerinde ve kalan eğitim hayatlarında başarılar diledi.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
27 Temmuz 2022