Türk Mutfağı Haftası

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK Siirt Valiliği himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonu ile 15 Temmuz Meydanı’nda ikincisi düzenlenen “Türk Mutfağı Haftası” etkinliklerine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile kutlanan “Türk Mutfağı Haftası” Siirt Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde 15 Temmuz Meydanı’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler kapsamında Siirt’li ev hanımlarının yarıştığı yemek yarışmasında jürinin değerlendirmeleri sonucu Ana Yemek Kategorisinde; Hülya Özyeşil birinci, Ayşe İlhan ikinci, Şerife Varol üçüncü; Tatlı Kategorisinde ise Türkan Barak birinci, Emine Bulgak ikinci ve Zeynep Erkoyuncu üçüncü oldu. Rektörümüz jürinin değerlendirmeleri sonucu ana yemekte üçüncü olan Şerife Varol ve tatlı kategorisinde üçüncü olan Zeynep Erkoyuncu’ya plaket ve ödüllerini takdim etti.

Üniversitemizin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ‘Itruke’ adlı yöresel yemeği hazırlayıp misafirlere ikram etti.

Etkinliklere Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin, çok sayıda kurum müdürü ve vatandaşlar katıldı.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
26 Mayıs 2023