Özel Bireyler İçin Askerlik Eğitimi Terhis Töreni

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nda bir günlük askerlik eğitimi tamamlayan 5 özel birey için düzenlenen yemin törenine katıldı.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen programda özel bireylerimiz askerlik yeminlerinin ardından Jandarma Komutanlığında bulunan ‘Mehmetçik Yaş Kütüğü’ ne çivi çakma etkinliğinde bulunuldu.

Törene Valimiz Osman HACIBEKTAŞOĞLU, Jandarma İl Komutanı Emrullah BÜYÜK ve bazı kurum müdürleri ile özel bireylerin aileleri katıldı.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah BÜYÜK, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaparak özel bireyleri ve değerli ailelerini ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek temsili askerlik yapan erleri tebrik etti.

Vali HACIBEKTAŞOĞLU da programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, Terhis törenine katılan özel birey ve ailelerine teşekkür etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından askerlere kendileri için hazırlanan terhis belgeleri ve hediyeler takdim edildi.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
31 Mayıs 2023